Bubnovačka
Bubnovačka

Bubnovačka pro firmy

Bubnovačka pro školy

Bubnovačka

Bubnovačka pro školy

Akce, kterou upozorňujeme na důležitost ochrany dětí před násilím v rodině. Bubnujte spolu s námi, aby bylo děti lépe slyšet!

Připojte se k Bubnovačce 2023:
PŘIHLÁŠKU NAJDETE ZDE

Bubnovačka je pro vás skvělou příležitostí, jak s dětmi otevřít téma násilí v rodině a poskytnout jim kontakty, kam se obrátit v případě potíží. Můžete využít balíček s materiály pro preventivní program, který připravily dětské psycholožky Centra LOCIKA na míru žákům prvního a druhého stupně. Zapojte se už teď!

Máte dotaz, nebo vám něco není jasné? Podívejte se na nejčastější otázky k Bubnovačce:

1. VYPLŇTE PŘIHLÁŠKU: Dejte vědět, že se zapojíte - a my vás přidáme do mapy účastníků letošní Bubnovačky a do slosování soutěže o preventivní program Radka Bangy na vaší škole!  

2. ZABUBNUJTE S DĚTMI: Bubnujte 20. listopadu okolo 10:00. A to kdekoliv - v tělocvičně, na dvoře, nebo samostatně ve třídách. Sestřih z loňska najdete zde. Řekněte dětem, proč bubnují, udělejte si preventivní hodinu. Materiály a další aktivity naleznete v sekci "Preventivní program".

3. SDÍLEJTE VAŠE VÝKONY! Fotky a videa přidejte do FB události "Bubnuj, aby bylo děti lépe slyšet 2023!" nebo výstupy zašlete na bubnovacka@centrumlocika.cz
a my je zveřejníme za vás. Informace o účasti můžete vyvěsit i na webové stránky školy a na sociální sítě. Nezapomeňte označit @centrumlocika a použít hashtag #Bubnovacka2023 a #detstvibeznasili.  

MAPA LETOŠNÍCH ÚČASTNÍKŮ ZDE.

NEHODÍ SE VÁM DATUM? ŽÁDNÝ PROBLÉM! I tak se můžete zúčastnit a podpořit dětství bez násilí. Preventivní hodinu a bubnování můžete přesunout na jiný den. Fotky a videa stačí zaslat předem na e-mail bubnovacka@centrumlocika.cz, v den akce je zveřejníme za vás.

Samotné akci by měla předcházet informace, proč děti bubnují.

  • Řekněte dětem, že když se necítí dobře, pomůže si o tom s někým promluvit. Zdůrazněte, že žádná forma násilí není normální a nikdo by ji neměl zažívat.

DŮLEŽITÉ TIPY:

  • Navštivte stránky www.detstvibeznasili.cz a promluvte si s dětmi o tom, co mohou dělat, když se necítí doma (ve třídě) dobře, nebo si něčeho všimnou na kamarádovi.
  • Předejte dětem informaci o Chatu Dětství bez násilí, kde mohou s odbornými pracovníky hledat možnosti a řešení jejich situace.
  • Můžete si projít i náš instagramový účet @centrumlocika, kam přidáváme různé infografiky týkající se násilí, traumatu, psychické pohody a dalších témat.

DALŠÍ UŽITEČNÉ MATERIÁLY:

1) PODCAST NEBUĎ NA TO SÁM - ODBORNÍK ODPOVÍDÁ

Násilí v blízkých vztazích se nevyhýbá školnímu prostředí, pro mnoho dětí je to totiž místo, kam mohou utéct od problémů, které zažívají doma. Centrum LOCIKA proto připravilo sérii příspěvků od odborníků různých specializací, které mají pomoci učitelům a dalším pedagogickým pracovníkům při řešení násilí v rodině žáka. Celá série Nebuď na to sám - odborník odpovídá je už teď k poslechu na Youtube a na Spotify.

2) VIDEO KAMPANĚ OD CENTRA LOCIKA

CO JE DOMA NORMÁLNÍ – youtuber Vláďa Videos

SIGNÁL POMOCI – Kovy, Pokáč, Eva Burešová, Jitka Nováčková a další

NEBOJ SE, OZVI SE – Milan Peroutka, Marek Lambora, Monika Bagárová a další

3) ŠKOLENÍ: ŠKOLA - MÍSTO BEZPEČÍ

Dvoudenní kurz je určený pedagogickým pracovníkům prvního a druhého stupně základních škol. Po jeho absolvování budou umět dítě ohrožené násilím v rodině rozpoznat, budou znát pravidla komunikace s tímto dítětem, bezpečně budou znát postupy a způsoby i právní rámec dalšího postupu v rámci multioborové spolupráce i spolupráce s rodiči.

Nabízíme i jako e-learning, nebo v komplexním balíčku.

4) INFOGRAFIKY A PROPAGAČNÍ MATERIÁLY

Při preventivním programu můžete využít materiály Centra LOCIKA.

Cílem programu je uvést žáky do tématu násilí v blízkých vztazích a informovat je o tom, co se pod pojmem násilí skrývá. Ukázat jim, že téma násilí v blízkých vztazích není tabu a že násilí není v pořádku. Dát žákům k dispozici nástroje, jak si říct o pomoc, v případě, že jsou násilí v blízkých vztazích vystavení. A představit jim akci Bubnovačka a její význam.

  • Soutěž o jedinečné setkání s Radkem Bangou, který na vítěznou školu zavítá se svým hudebním programem “Když chceš, tak to dokážeš!”.
  • Zapojení je zcela jednoduché: stačí se přihlásit do Bubnovačky a zabubnovat s dětmi ve škole, tím bude škola automaticky zařazena do slosování.
  • Losování proběhne 21. 11. 2023 a vítěz bude zveřejněn ve FB události a bude kontaktován e-mailem.

V případě jakýchkoliv otázek se na nás neváhejte obrátit!

Koordinátorka Bubnovačky:

Aneta Kuželová

+ 420 728 186 586

bubnovacka@centrumlocika.cz

DALŠÍ INFORMACE NALEZNETE ZDE:

🥁Web Dětství bez násilí: www.detstvibeznasili.cz/bubnovacka

🥁Facebooková událost: Bubnuj, aby bylo děti lépe slyšet 2023

🥁Sociální sítě Centrum LOCIKA: Instagram, Facebook, Twitter

Neboj se, ozvi se!

Milan Peroutka mluví o Dětství bez násilí
Milan Peroutka
Marek Lambora mluví o Dětství bez násilí
Marek Lambora
Monika Bagárová mluví o Dětství bez násilí
Monika Bagárová
Nicole Ehrenbergerová mluví o Dětství bez násilí
Nicole Ehrenbergerová
Pokáč mluví o Dětství bez násilí
Pokáč
Eva Burešová mluví o Dětství bez násilí
Eva Burešová
David Sitař mluví o Dětství bez násilí
David Sitař