Bubnovačka

Bubnujte spolu s námi, aby bylo děti lépe slyšet!

Pokud chcete být součástí Bubnovačky 2022 a dostávat informace o jejím průběhu, přihlašte se pomocí formuláře ZDE.

PROČ BUBNOVAT?


Násilí na dětech je tady, je kolem nás, i když ho často nevnímáme, nevidíme. Je důležité dětem naslouchat a věřit jim. S násilím se můžeme vypořádat jen tak, že ho nebudeme bagatelizovat, přehlížet a vnímat jako něco, co se nás přece netýká.

Zabubnujte si společně s námi letos poprvé 18. listopadu 2022 i v České republice, v čase 10:00 - 11:00, a připomeňte si, že hlas dětí je důležitý.

Pokud máte zájem se k Bubnovačce připojit, určitě neváhejte a podívejte se na Facebookovou událost, kterou najdete zde. Postupně v ní najdete více informací a návody, jak se stát součástí této akce.

Bubnujte s námi, ať budete kdekoliv, a určitě nám o tom dejte vědět. Natočte se, vyfoťte se, přidejte vaše fotky i videa právě do naší Facebookové události a staňte se součástí něčeho většího.

K letošní Bubnovačce se postupně přidávají školy, známé osobnosti, nejrůznější platformy i úřady. Potvrzená je i účast iniciativy TEDx nebo Policie České republiky, která chystá ve školách preventivní programy s tématem domácího násilí.

PROČ BUBNUJEME V LISTOPADU?

19. listopad je znám jako Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. Během minulých ročníků se na Slovensku zapojilo do bubnování více než 55 000 dětí a dospělých. Rádi bychom tato čísla zvedli účastí u nás v Česku, naším cílem je, aby se z této akce v nejbližších letech stala veřejně známá a tradiční aktivita a zapojili se do ní školy, úřady, veřejnost, zkrátka každý, komu není osud dětí lhostejný.

KDO STOJÍ ZA BUBNOVAČKOU?

Bubnovačku odstartovalo na Slovensku v roce 2014 Centrum Slniečko, člen Koalice pro děti Slovensko, které se problematice násilí na dětech věnuje více než 20 let. Již několik ročníků této akce probíhá ve spolupráci s Národním koordinačním střediskem pro řešení problematiky násilí na dětech při MPSVaR SR, které na Slovensku hraje klíčovou roli při realizaci konkrétních systémových řešení, zajišťujících ochranu dětí před násilím.

ARCHIV:

- 2021

LETOŠNÍ ROČNÍK BUBNOVAČKY JE ZA NÁMI!

Děkujeme všem za zapojení. Díky vám byl hlas dětí opravdu slyšet. Do prvního ročníku bubnovačky v Česku se zapojilo na 40 škol a tisíce dětí a dospělých.

Na výstupy z akce se můžete podívat zde:

Rozhlasovou reportáž Bubnovačky ze ZŠ Jana Amose Komenského si můžete poslechnout ZDE.

(autor: Adam Procházka)

Fotogalerii Bubnovačky ze ZŠ Jana Amose Komenského najdete k prohlédnutí ZDE.

(foto: Ivana Kozáková)

Na záznam z akce se můžete podívat v reportáži Anny Müllerové:

Informace PRO ŠKOLY k zapojení do akce Bunovačka: ZDE.

První ročník akce Bubnovačka, která má symbolicky upozornit na důležitost ochrany dětí před násilím a otevřít ve společnosti téma včasné prevence, se bude konat 19. listopadu 2021. Akce navazuje na slovenskou iniciativu, která vznikla před osmi lety. U nás ji zaštiťuje a organizuje Centrum LOCIKA.


Připojte se k nám, zabubnujte si letos poprvé i v České republice a připomeňte si, že hlas dětí je důležitý. Každý má doma hrnec, bubínek nebo misku. Nejde o provedení, ale hlavně o to, aby nás bylo slyšet. Naším cílem je, aby se z této akce v nejbližších letech stala veřejně známá a tradiční aktivita.

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

FB událost: Bubnuj, aby bylo děti lépe slyšet 2021

Webové stránky: www.detstvibeznasili.cz/bubnovacka

Pokud se chcete zapojit a stále nevíte jak na to,  nebo byste ocenili podporu, napište na magdalenac@centrumlocika.cz nebo volejte 722 906 323.

LETÁKY

Leták ke stažení a pro tisk bez okrajů: ZDE

Leták ke stažení a pro tisk s okraji: ZDE

MAPA BUBNOVAČKY

Neboj se, ozvi se!

Milan Peroutka mluví o Dětství bez násilí
Milan Peroutka
Marek Lambora mluví o Dětství bez násilí
Marek Lambora
Monika Bagárová mluví o Dětství bez násilí
Monika Bagárová
Nicole Ehrenbergerová mluví o Dětství bez násilí
Nicole Ehrenbergerová
Pokáč mluví o Dětství bez násilí
Pokáč
Eva Burešová mluví o Dětství bez násilí
Eva Burešová
David Sitař mluví o Dětství bez násilí
David Sitař