Bubnovačka

Bubnujte spolu s námi, aby bylo děti lépe slyšet!

DRUHÝ ROČNÍK BUBNOVAČKY JE ZA NÁMI!

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a podpořili nás. Bez vás všech by to nešlo. Hlas dětí byl díky nám slyšet!

Příští rok se těšíme naviděnou.

ZÁZNAM Z AKCE:

Zajímá vás, kde všude se bubnovalo? Podívejte se na MAPU BUBNOVAČKY!

CO JE TO BUBNOVAČKA?

Bubnovačka je participativní happening, který dávám hlas dětem, neviditelným obětem násilí v rodině. Cílem Bubnovačky je informovat o významu ochrany dětí před násilím. Konkrétně jde o rozšíření myšlenky, že násilí do výchovy ani života dětí nepatří a že existují možnosti, jak si říci o pomoc. Bubnování symbolizuje hlas týraných dětí, které by měly být okolím/společností slyšet a kterým by měla být nabídnutá pomocná ruka.

PROČ BUBNOVAT?


Násilí na dětech je tady, je kolem nás, i když ho často nevnímáme, nevidíme. Je důležité dětem naslouchat a věřit jim. S násilím se můžeme vypořádat jen tak, že ho nebudeme bagatelizovat, přehlížet a vnímat jako něco, co se nás přece netýká.

Zabubnujte si společně s námi 18. listopadu 2022 i v České republice, v čase 10:00 - 11:00, a připomeňte si, že hlas dětí je důležitý.

Pokud máte zájem se k Bubnovačce připojit, určitě neváhejte a podívejte se na Facebookovou událost, kterou najdete zde. Postupně v ní najdete více informací a návody, jak se stát součástí této akce.PROČ BUBNUJEME V LISTOPADU?

19. listopad je znám jako Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. Během minulých ročníků se na Slovensku zapojilo do bubnování více než 55 000 dětí a dospělých. Rádi bychom tato čísla zvedli účastí u nás v Česku, naším cílem je, aby se z této akce v nejbližších letech stala veřejně známá a tradiční aktivita a zapojili se do ní školy, úřady, veřejnost, zkrátka každý, komu není osud dětí lhostejný.

KDO STOJÍ ZA BUBNOVAČKOU?

Bubnovačku odstartovalo na Slovensku v roce 2014 Centrum Slniečko, člen Koalice pro děti Slovensko, které se problematice násilí na dětech věnuje více než 20 let. Již několik ročníků této akce probíhá ve spolupráci s Národním koordinačním střediskem pro řešení problematiky násilí na dětech při MPSVaR SR, které na Slovensku hraje klíčovou roli při realizaci konkrétních systémových řešení, zajišťujících ochranu dětí před násilím.

Výherci soutěže gratulujeme. A tešíme se na příští ročník!

Zúčastněte se letošní Bubnovačky a vyhrajte preventivní program Radka Bangy na vaší škole!

Druhý ročník Bubnovačky přináší skvělou novinku, tou je soutěž pro školy o jedinečné setkání s Radkem Bangou, který na vítěznou školu zavítá se svým hudebním programem “Když chceš, tak to dokážeš!”. Zapojení je zcela jednoduché: stačí se zapojit do Bubnovačky a tím bude škola automaticky zařazena do slosování. Vítězná škola bude tedy vylosována ze všech zúčastněných škol. 

Hudební program “Když chceš, tak to dokážeš! je zaměřený na prevenci rizikového chování mládeže. Radek Banga se s žáky podělí o svůj osobní příběh i své zkušenosti a motivuje je k aktivnímu a smysluplnému životu bez násilí, konzumace drog, xenofobie  a dalších variant rizikového chování. Tento program probíhá již od r. 2011, kdy vznikl pod záštitou zmocněnkyně vlády ČR pro lidská práva Moniky Šimůnkové. 

Dokument s informacemi PRO ŠKOLY (JAK SE ZAPOJIT DO BUBNAČKY).

MATERIÁLY PRO ŠKOLY (PRACOVNÍ LISTY, METODIKA)

Záběry z programu najdete v reportáži z minulého ročníku Bubnovačky.INFORMACE PRO ŠKOLY (JAK SE ZAPOJIT DO BUBNAČKY).

MATERIÁLY PRO ŠKOLY (PRACOVNÍ LISTY, METODIKA)

LETÁKY

Všechny letáky (pro školy, firmy, jednotlivce) najdete ZDE.

Leták Bubnovačky ke stažení a pro tisk bez okrajů: ZDE

Leták Bubnovačky ke stažení a pro tisk s okraji: ZDE

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

FB událost: Bubnuj, aby bylo děti lépe slyšet 2022

Instagram: Centrum LOCIKA

Webové stránky: www.detstvibeznasili.cz/bubnovacka


Pokud se chcete zapojit a stále nevíte jak na to,  nebo byste ocenili podporu, napište na bubnovacka@centrumlocika.cz nebo volejte +420 728 186 586.

ARCHIV:

- 2021

PRVNÍ ROČNÍK BUBNOVAČKY JE ZA NÁMI!

Děkujeme všem za zapojení. Díky vám byl hlas dětí opravdu slyšet. Do prvního ročníku bubnovačky v Česku se zapojilo na 40 škol a tisíce dětí a dospělých.

Na výstupy z akce se můžete podívat zde:

Rozhlasovou reportáž Bubnovačky ze ZŠ Jana Amose Komenského si můžete poslechnout ZDE.

(autor: Adam Procházka)

Fotogalerii Bubnovačky ze ZŠ Jana Amose Komenského najdete k prohlédnutí ZDE.

(foto: Ivana Kozáková)

Videokoláž účastníků z minulého ročníku:

Neboj se, ozvi se!

Milan Peroutka mluví o Dětství bez násilí
Milan Peroutka
Marek Lambora mluví o Dětství bez násilí
Marek Lambora
Monika Bagárová mluví o Dětství bez násilí
Monika Bagárová
Nicole Ehrenbergerová mluví o Dětství bez násilí
Nicole Ehrenbergerová
Pokáč mluví o Dětství bez násilí
Pokáč
Eva Burešová mluví o Dětství bez násilí
Eva Burešová
David Sitař mluví o Dětství bez násilí
David Sitař