Bubnovačka

Bubnujte spolu s námi, aby bylo děti lépe slyšet!

Pokud chcete být součástí Bubnovačky 2022 a dostávat informace o jejím průběhu, přihlašte se pomocí formuláře ZDE.

----

ARCHIV MINULÝCH ROČNÍKŮ

BUBNOVAČKA 2021 JE ZA NÁMI!

Děkujeme všem za zapojení. Díky vám byl hlas dětí opravdu slyšet. Do prvního ročníku bubnovačky v Česku se zapojilo na 40 škol a tisíce dětí a dospělých.

Na výstupy z akce se můžete podívat zde:

Rozhlasovou reportáž Bubnovačky ze ZŠ Jana Amose Komenského si můžete poslechnout ZDE.

(autor: Adam Procházka)

Fotogalerii Bubnovačky ze ZŠ Jana Amose Komenského najdete k prohlédnutí ZDE.

(foto: Ivana Kozáková)

Na záznam z akce se můžete podívat v reportáži Anny Müllerové:

Informace PRO ŠKOLY k zapojení do akce Bunovačka: ZDE.

První ročník akce Bubnovačka, která má symbolicky upozornit na důležitost ochrany dětí před násilím a otevřít ve společnosti téma včasné prevence, se bude konat 19. listopadu 2021. Akce navazuje na slovenskou iniciativu, která vznikla před osmi lety. U nás ji zaštiťuje a organizuje Centrum LOCIKA. 


Připojte se k nám, zabubnujte si letos poprvé i v České republice a připomeňte si, že hlas dětí je důležitý. Každý má doma hrnec, bubínek nebo misku. Nejde o provedení, ale hlavně o to, aby nás bylo slyšet. Naším cílem je, aby se z této akce v nejbližších letech stala veřejně známá a tradiční aktivita.

Proč bubnovat?


Násilí na dětech je tady, je kolem nás, i když ho často nevnímáme, nevidíme. Je důležité dětem naslouchat a věřit jim. S násilím se můžeme vypořádat jen tak, že ho nebudeme bagatelizovat, přehlížet a vnímat jako něco, co se nás přece netýká.

Zabubnujte si společně s námi letos poprvé 19. listopadu 2021 i v České republice, v čase 10:00 - 11:00, a připomeňte si, že hlas dětí je důležitý.

Pokud máte zájem se k Bubnovačce připojit, určitě neváhejte a podívejte se na Facebookovou událost, kterou najdete zde. Postupně v ní najdete více informací a návody, jak se stát součástí této akce. 

Bubnujte s námi, ať budete kdekoliv, a určitě nám o tom dejte vědět. Natočte se, vyfoťte se, přidejte vaše fotky i videa právě do naší Facebookové události a staňte se součástí něčeho většího.

K letošní Bubnovačce se postupně přidávají školy, známé osobnosti, nejrůznější platformy i úřady. Potvrzená je i účast iniciativy TEDx nebo Policie České republiky, která chystá ve školách preventivní programy s tématem domácího násilí. 

Proč bubnujeme v listopadu?

19. listopad je znám jako Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. Během minulých ročníků se na Slovensku zapojilo do bubnování více než 55 000 dětí a dospělých. Rádi bychom tato čísla zvedli účastí u nás v Česku, naším cílem je, aby se z této akce v nejbližších letech stala veřejně známá a tradiční aktivita a zapojili se do ní školy, úřady, veřejnost, zkrátka každý, komu není osud dětí lhostejný.


Kdo stojí za Bubnovačkou?

Bubnovačku odstartovalo na Slovensku v roce 2014 Centrum Slniečko, člen Koalice pro děti Slovensko, které se problematice násilí na dětech věnuje více než 20 let. Již několik ročníků této akce probíhá ve spolupráci s Národním koordinačním střediskem pro řešení problematiky násilí na dětech při MPSVaR SR, které na Slovensku hraje klíčovou roli při realizaci konkrétních systémových řešení, zajišťujících ochranu dětí před násilím.

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

FB událost: Bubnuj, aby bylo děti lépe slyšet 2021

Webové stránky: www.detstvibeznasili.cz/bubnovacka

Pokud se chcete zapojit a stále nevíte jak na to,  nebo byste ocenili podporu, napište na magdalenac@centrumlocika.cz nebo volejte 722 906 323.

LETÁKY

Leták ke stažení a pro tisk bez okrajů: ZDE

Leták ke stažení a pro tisk s okraji: ZDE

MAPA BUBNOVAČKY