Je v pořádku se ptát
Je dobře, že se ptáš, co dělat, když je ti špatně, už to je důležitý krok. Když člověk neví, co se s ním děje, může to být hodně nepříjemné a vyčerpávající. Někdy může pomoct se na chvíli zastavit a zkusit pomalu dýchat, jít na procházku, poslechnout si oblíbenou hudbu nebo dělat něco, co tě baví. Někdy uleví i to, když si zkusíš napsat nebo pojmenovat, co právě cítíš, a připomeneš si pár věcí, které ti obvykle aspoň trochu pomáhají. Pokud se ti stav nelepší nebo si nevíš rady, je v pořádku obrátit se na někoho blízkého nebo využít náš chat. Více kontaktů pomoci najdeš také na naší stránce Mám psychické problémy.
Úzkost umí v těle spustit silné pocity ohrožení. Mohou být velmi intenzivní a také trvat různě dlouho. Může to být hodně nepříjemné a vyčerpávající. Na naší stránce Mám psychické problémy najdeš několik způsobů, jak s úzkostí pracovat. Pomáhá i aplikace Nepanikař. Ozvat se můžeš i na náš chat. Pamatuj, úzkost není tvoje slabost, je to signál těla, že je toho na tebe moc.
Nebuď na to sám/a
Napiš nám na chat! Máš starosti, něco trápí nebo si s něčím nevíš rady? Můžeš nám napsat na chat nebo do emailové poradny. Společně můžeme hledat možnosti a řešení. Žádný problém není tak malý nebo tak velký, aby se o něm nedalo povídat. Jsme tady pro Tebe.